HABER7

İsrail'in 7 Ekim 2023‘ten bu yana Gazze’de katlettiği insan sayısı 40 bine yaklaşırken dünyanın yaşanan soykırıma sessiz kalması tepki çekiyor. İsrail’in katliamı 10 aydır aralıksız devam ederken 2019 yılında hayatını kaybeden Tarihçi Kadir Mısıroğlu'rahibe Yahudilerin dünyadaki gücünü anlattığı video tekrar gündem oldu.

‘ERDOĞAN ‘ONE MİNUTE’ DEDİĞİNDE KORKTUM

Kadir Mısıroğlu 2016 yılında yaptığı bir konuşmada dünyada bir cihan siyonizmi olduğunu belirterek Yahudi’nin gücünün İsrail’den ibaret olmadığını, aslında ABD‘nin de, Avrupa’nın da bir İsrail olduğunu söylemişti. Konunun daha net anlaşılması için geçmiş dönem Arjantin Devlet Başkanı’nı örnek veren Mısıroğlu, Filistin’e saldırıları nedeniyle İsrail’e tepki gösterdiği için devlet başkanının görevden alındığını belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde dünyaya meydan okuyarak yaptığı 'Bir dakika' çıkışı esnasında endişelendiğini söyledi.

Mısıroğlu o anları şöyle ifade etti;

Samimiyetle söylüyorum Tayyip Bey ‘One minute’ çıkışını yaptığı zaman ben onun hesabına da korktum, ülkem hesabına da korktum.

“ABD BAŞKANI’NI BİLE ÖLDÜRDÜLER”

Amerikalıların Yahudilere kul köle olduğunu belirten MısıroğluABD’li siyasetçilerin İsrail lehine siyaset yapmaya mahkum olduğunu söyledi. Dünyanın ‘süper gücü’ olan Amerika’nın kendi parasını bile basamadığını, ABD dolarının Rothschild ailesinin bankasında basıldığını söyleyen Mısıroğlu, eski ABD Başkanı Kenndy‘nin bile doların basım hakkını Rothschild’lerin bankasından alarak ABD Merkez Bankası’na vermesinin ardından suikaste uğradığını söyledi.

Kaynak bağlantısı