Kadrosunda Cem Gelinoğlu, Şinasi Yurtsever ve Merih Öztürk gibi isimlerin yer aldığı, bir beyaz yaka komedisi olan Yüzde İki’nin yapımcılığını Zeno Film, ortak yapımcılığını ise 25 Film üstleniyor.

Teşkilat’tan Hayat Hırsızı’na çok konuşulacak transfer! Selman rolüyle ekrana dönüyor

Popüler, güncel ve merak uyandıran içeriklerin adresi tabii’nin yeni orijinal dizisi Yüzde İki, Antalya’da kendi halinde esnaf olan Yiğit’in (Cem Gelinoğlu) İstanbul’un merkezinde bir plazaya gelmesiyle başına gelen komik olayları konu alıyor.

Yönetmen koltuğunda Koray Şahin’in oturduğu dizide Yiğit, babasının hissedarlarının olduğu şirketin satılmasına karar verilmesi üzerine İstanbul’a gelir. Babasına ait hisseyi devretmek için şirketin bulunduğu plazaya gelince burada başına bazı olaylar gelir ve fikrini değiştirerek bu şirkette çalışmaya karar verir. Plaza hayatına adım atan yılların esnafı Yiğit, kendisini bir anda iş dünyasında yaşanan karmaşık olayların ortasında bulur.

Oyuncu kadrosunda Cem Gelinoğlu, Şinasi Yurtsever, Merih Öztürk, Yusuf Çim, Bahar Şahin, Müfit Kayacan, Utku Ateş, Nilay Erdönmez, Eray Kaman ve Hülya Duyar gibi isimlerin yer aldığı Yüzde İki’nin yapımcılığını Zeno Film, ortak yapımcılığını ise 25 Film üstleniyor.

Hem eğlenceli konusu hem de güçlü oyuncu kadrosuyla şimdiden büyük merak uyandıran tabii orijinal dizisi Yüzde İki, 1 Temmuz’da sete çıkıyor.


Kübra Yılmaz
Haber7.com – SEO Editörü

Haber 7 - Kübra Yılmaz

Editör Hakkında

1994’te İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2017’de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden mezun oldu. 2017’den beri Kanal7 Medya Grubu’na bağlı Haber7.com bünyesinde ‘SEO Editörü’ unvanıyla görev yapmaktadır.

Kaynak bağlantısı