Kazandıran ceket olarak bilinen ekoseli ceketi son olarak Edirne‘de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu giydi.

Türk siyasetinde “kazandıran ceket” olarak hafızalara kazanan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la özdeşleşen ekoseli ceketi son zamanlarda başka liderler de giymeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in tercih ettiği ceket bu sefer İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun üzerinde görüldü.

İmamoğlu, Özel’le birlikte Edirne‘de Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ne katıldı. Ekrem İmamoğlu’nun ziyaret sırasında giydiği ceket Türk siyasetinde hangi siyasetçi giyse gündem olan kazandıran cekete benzetildi.

Türk siyasetinde ‘winner ceket’ olarak bilinen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’la özdeşleşen ekoseli ceketi son olarak CHP lideri Özgür Özel giymişti. Özel’in ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da benzer bir ceket giydiği görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la özdeşleşen ve ‘Winner ceket’ olarak bilinen ekoseli ceketi son olarak CHP Genel Başkanı Özgür Özel giymişti. Özel o ceketi neden giydiğini Fatih Altaylı’nın programında anlatmıştı.

ÖZEL “BİR KERE DE BİZ GİYELİM” DEMİŞTİ

Altaylı, Özel’e ceketi neden giydiğini sorunca Özel yanıt olarak, “Ceket benim ceketim. Kim yolladı, kim verdi falan diyorlar. Aslında ceket o kadar da ekoseli bir ceket değil ama görüntüde öyle çıktı. Bir kere de biz giyelim kime ne zararı var bunun. 47 yıl sonra parti birinci parti olmuş ve ceketin adı da ‘winner ceketi’. Hani niye sen giydin derseniz. Bir kere de biz giyelim ne olmuş dedik yani?” ifadelerini kullanmıştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Edirne Belediyesini ziyaret etti. Ziyarette İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da yer aldı. Ekrem İmamoğlu’nun ziyaret sırasında giydiği ceket Türk siyasetinde hangi siyasetçi giyse gündem olan ‘winner cekete’ benzetildi.

Ekrem İmamoğlu Özgür Özel Edirne 3.Sayfa Yaşam Politika Haberler

Kaynak bağlantısı