Hollanda Milli Takımı Teknik Direktörü Ronald Koeman, EURO 2024’te Türkiye’yi 2-1 yendikleri maçı değerlendirdi.

TRT’ye konuşan Koeman’ın açıklamaları şöyle:

“SAĞLAM VE TUTKULU OYNUYORLAR”

“Türkiye çok sağlam ve tutkulu oynuyor. 2. yarıya iyi başladık. Depay maçın başında önemli bir pozisyon buldu. 25. dakikadan sonra Türkiye oyunun kontrolünü eline aldı. İkinci yarının ilk 15 dakikasında biz çok baskılı oynadık ve maçı kazandık.”

“SON 5 DAKİKA ŞANSLIYDIK”

“Türk Milli Takımı harika bir performans gösterdi. Tutkulu oynuyorlar. Top ayaklarındayken kaliteliler. İki, üç kişiyle hücuma çıktıkları zaman bizim savunmamızı çok zorladılar. Son 5 dakikada şanslıydık diyebilirim.”

“FERDİ HARİKA BİR OYUNCU”

Kendisine sorulan, “Ferdi Kadıoğlu’nun Hollanda’yı seçmesini ister miydiniz?” sorusunu yanıtlayan Koeman, şu sözleri sarf etti;

“Bu onun verdiği bir karar. Ferdi gerçekten harika bir oyuncu. Onu tebrik ediyorum, bugün de iyi bir maç oynadı. Başarılar dilerim.”


Mehmet Can Belören
Haber7.com – Spor Sorumlusu

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM’de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com’da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.Kaynak bağlantısı