SON DAKİKA HABERİ:  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Kahramanmaraş’ta açıklamalarda bulunuyor.

Kurum’un açıklamasından öne çıkan başlıklar şu şekilde;

Depremi siyaset üstü görerek tüm sivil toplum örgütleri ve muhalif belediye ile süreci hep birlikte yönetmek istiyoruz. Depremi siyasi malzeme yapmayacağız.

6 Şubat depreminden bugüne başlattığımız konutların sayısı 276 bine ulaştı. Yerinde dönüşüm ile ilgili vatandaşlarımızın taleplerini de gerçekleştiriyoruz.

Teslimlerimiz etap etap devam edecek. Yıl sonuna kadar en az 200 bin konut teslim edilecek.

71 bin 568 konutun yapımızı projelendirme çalışmalarıyla birlikte devam ediyor. belirlediğimiz rezerv alanlar var. Burada esnafımızı STK’ların taleplerini de alarak ilerliyoruz. Boğaziçi bölgesinde gerekli güçlendirmeyi yaparak yerleşime uygunluk kararı verilebilir konusunda çalışmalar yapıldı. Hocalarımızın verdiği rapor ile vatandaşlarımızı bilgilendireceğiz.

Haberin Ayrıntıları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

Uygulama mağazası Google Oyun Takip Et


KAYNAK: HABER7

Kadriye Ebrar Etirli
Haber7.com – Editör

Editör Hakkında

2000 yılında İstanbul’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik’ bölümünde henüz okurken HaberAnkara ve AnkaraMasası’nda çalıştı. 2022 yılındaki mezuniyetinin ardından Beyaz TV’de ‘Haber Editörü’ pozisyonunda görev aldı. 2024 yılının Şubat ayından itibaren Haber7’deki Gündem Editörü kariyerine devam etmektedir.Kaynak bağlantısı