EURO 2024 Çeyrek Final mücadelesinde Hollanda ile karşı karşıya gelen A Milli Futbol Takımı sahadan 2-1 mağlubiyetle ayrılarak turnuvaya veda etti.

Hatay eski İl Spor Müdürü Murat Gevrek, maç sonrasında sosyal medya hesabından milli futbolcuları hedef alarak hakaretler savurdu.

BARIŞ ALPER YILMAZ’A HAKARETLER SAVURDU

Sosyal medyada yoğun tepki çeken Gevrek, milli futbolcumuz Barış Alper Yılmaz’ı hedef göstererek sinkaflı sözler sarf etti.

Barış Alper Yılmaz için skandal paylaşımı! Bakanlıktan açıklama geldi

Gevrek, “Montella 90 dakika boyunca yürüyen, mücadele etmeyen Barış Alper’i oyunda tutma nedenin nedir? Bütün çocuklarımız ölümüne mücadele ederken, Barış Alper Yılmaz ……… Belanı ……” ifadelerini kullandı.

Barış Alper Yılmaz için skandal paylaşımı! Bakanlıktan açıklama geldi

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA GELDİ

Gevrek’in yoğun tepkiye neden olan  paylaşımıyla ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

‘2 MAYIS TARİHİNDE GÖREVİ SONA ERMİŞTİR’

Bakanlıktan yapılan açıklamada Gevrek’in 2 Mayıs tarihine görevden alındığı vurgulandı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürü’nün sosyal medya paylaşımları’ üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

‘KENDİSİ HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMIŞTIR’

A Milli Futbol Takımımızın, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası Çeyrek Finalinde Hollanda ile oynadığı maçın ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Murat Gevrek’in, 02.05.2024 tarihinde Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü görevi sona ermiştir. Kendisi hakkında açıklamaları nedeniyle soruşturma açılmıştır”

Murat Gevrek, tepkiler sonrası paylaşımını sildi.


KAYNAK: HABER7

Muhammet Arif Güreli
Haber7.com – Editör

Haber 7 - Muhammet Arif Güreli

Editör Hakkında

1999 yılında İstanbul’un Ümraniye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 2022 yılında Üsküdar Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden dereceyle mezun oldu. İnternet Haberciliğine ilk olarak üniversite sıralarındayken kurduğu internet haber sitesiyle başladı. Kurduğu sitede, 1 yıl kadar sağlık, spor ve kültür kategorilerinde röportaj, özel haber ve analiz yazıları yazdı. Staj eğitimini ise Haber7.com’da tamamladı. Mezun olduğu 2022 yılından bugüne dek Haber7.com ailesinde başlıca gündem, siyaset, dünya, ekonomi kategorileri olmak üzere birçok özel haber, grafik ve video hazırladı. Hala Haber7.com ailesinde Gündem Editörü olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kaynak bağlantısı