Bugun...
Bizi izleyin:


  ALPASLAN DÜZGÜN


  Facebookta Paylaş

  Siyaset Tüccarları
  Tarih: 05-03-2019 08:26:00 Güncelleme: 05-03-2019 08:26:00


  Güneş nereden doğsa ellerini oraya uzatan tipler vardır. Sadece siyasi iktidarda sözü geçen isimlerin peşinden giderler ve onlarla aynı resim karesine girebilme adına atlama, zıplama ve hoplama gibi akrobatik hareketlerle bir sirkte gösteri yapan cambazları oynarlar.

  Siyasi olarak etkili makamlarda olanların sorumlulukları ve eşrafları o kadar doludur ki böyle tipleri ayırt etme lüksüne kesinlikle çoğu zaman sahip olamazlar.

  Bizlerde bu görevi Onların yerine getirelim istedik. İsim ve cisim yazmak gerekmez. Ama profil olarak bu tiplerin kriterlerini ortaya koyarsak sanırım bayağı bir mesafe kat etmiş sayılırız. Bunlara ben özetle "Niğde'nin Siyaset Tüccarları" diyorum.

  Bunların ne kıblesi, ne ideolojisi, ne ilkeleri ne prensipleri nede insani ve ahlaki değerleri vardır! Her yol menfaat karşılığında mubahtır! İftira, hakaret ve saman altından su yürütme tekniklerinde uzman olan bu halk tabiriyle "Uz Yılanlar" sürekli yüze gülen ama arkadan saldıran Safari varlıklarındandır...

  Blendıra girmek üzere olan bir domates kadar korkak! Patozun dişlilerini görünce kendiliğinden saman haline gelecek kadar ödlek! Ve bir dirhem çekirdeğin cazibesine bile tav olup adeta bir yağ tankerine batmış kadar vıcık vıcık olabilen enteresan canlılardır.

  Gelene ağam gidene paşam derler. Giden makamdayken etrafında pervane olan bu zatların daha sonrasında bir telefonla dahi hal hatır sormamaları ve sürekli farklı yalakalık teknikleriyle siyasi iktidarın ve siyasi ergin etrafına yaraşmalarını yıllardır hep ibretle ve acı tebessümlerle izlemişimdir.

  Bu tipler Niğde'de  şu an piyasa yapayım diye tekrardan bazı akrobatik hareketlere kalkıyorlar. Etkili makam sahiplerinin etrafında konuşlanıp kendi menfaatleri doğrultusunda koskoca bir şehrin gerilmesine bile aldırış etmeden insani hiçbir değerle bağdaşmayacak bir halet-i ruhiye içerisine giriyorlar.

  Tek hedef menfaat! Ellerinde 99'luk tespihleri olanlarda var. Das Kapital okuyup farklı bir imaj çizmek isteyende var. 9 Işık doktrininden dem vurup Ampul simgesinde ışık arayanda var!

  Niğde ne çekiyorsa bu tiplerin işgüzarlıklarından ve şaklabanlıklarından çekiyor. Gerçekte bu yazdıklarımın ete kemiğe bürünmüş onlarca ismini etrafınızda eminim sizlerde çok iyi biliyor ve görüyorsunuzdur.

  Gına geldi değil mi bu tek hücreli siyaset tüccarlarından? O zaman gelin birlikte bunları H2SO4 simgeli kimyasal elemente atalım gitsin!  Bu yazı 3943 defa okunmuştur.

  FACEBOOK YORUM
  Yorum

  YAZARIN DİĞER YAZILARI

  ÇOK OKUNAN HABERLER
  SON YORUMLANANLAR
  FOTO GALERİ
  • Manken
   Manken
  • Atatürk
   Atatürk
  • Fantastik
   Fantastik
  • Yurdum İnsanı
   Yurdum İnsanı
  • Bebişler
   Bebişler
  FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  • AFRİN'E SELAM OLSUN
   AFRİN'E SELAM OLSUN
  • TEZYEM KADAR OLAMADIM
   TEZYEM KADAR OLAMADIM
  • NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
   NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
  • CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
   CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
  • GÖRÜNMEZ KAZA
   GÖRÜNMEZ KAZA
  • SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
   SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
  VİDEO GALERİ
  YUKARI