Bugun...
Bizi izleyin:  İŞ YERLERİNE KREŞ AÇMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

  Tarih: 17-05-2017 20:39:31 + -


  Çalışan Annelere Müjde! İş Yerlerine Kreş Açma Zorunluluğu Getirildi


  İŞ YERLERİNE KREŞ AÇMA ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, belli sayının üstünde çalışanın olduğu iş yerlerine kreş açma zorunluluğu getirdiklerini belirterek, Bakanlık olarak bunun takipçisi olacaklarını söyledi.

  "HEDEFİMİZ 2023 TÜRKİYE'SİNE BİRÇOK KREŞ KAZANDIRMAK"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çalışanlarının çocukları için yapılan kreş ve gündüz bakımevinin açılışına katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, çocuklu annelerin en büyük derdinin çocuklarına iyi bir şekilde bakılması olduğunu ve bu konuda yasal düzenleme yapıldığını, hedeflerinin 2023 Türkiye'sine birçok kreş kazandırmak olduğunu söyledi.

  Bakan Kaya, belli bir sayının üzerinde çalışanı bulunan kurum ve kuruluşların kreş açma çalışmalarını Bakanlık olarak takip edeceklerini söyledi.

  "KREŞ AÇMA ZORUNLULUĞU GETİRİLİYOR"

  Kadının iş yaşam uyumunu arttırmak amaçlı süt izinleri, yarı zamanlı çalışma gibi birçok düzenleme yapıldığının altını çizen Bakan Kaya, "Belli bir sayıda çalışanın olduğu yerlerde de kreş açma zorunluluğu getirdik. Bakanlığımızın kreşinin olmadığını öğrendim, çalışmaları başlattık ve bu kreşi kazandırdık. 130 çocuk kapasiteli kreşimiz 0-2 yaş arası ve 3-6 yaş arası çocuklarımızın okul öncesi bakımlarının gerçekleştirileceği bir kreş. Kreşimizde teknoloji sınıfımız var. Çocuklarımızın zihinsel gelişimini en iyi şekilde sağlamak için güzel çalışmaların yapılacağı, onların geleceğe güçlü bir şekilde hazırlanmaları için her türlü imkanın sağlandığı güzel bir kreş" diye konuştu.

  "GEREKLİ TAKİPLERİ BAKANLIK OLARAK YAPACAĞIZ"

  Tüm kamu, kurum ve kuruluşlarında da kreşlerin açılması için takipte olacaklarını kaydeden Bakan Kaya, "Çalışan kadının en büyük derdi çocuklarına iyi bir şekilde bakılmasıdır. Bu konu ile ilgili yasal düzenlemeyi yaptık, gerekli takipleri Bakanlık olarak yapacağız. Merkez teşkilatımız için kreş güzel bir şekilde hizmetlerini sürdürecek. 2023 Türkiye'sine çocuklarımız çok daha güzel yetiştiği nice kreşler kazandırmak temennisi ile hem Bakanlık personeli hem ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

  Bakan Kaya, açılışın ardından kreşi gezdi, erkek çocuklara oyuncak araba, kız çocuklarına ise oyuncak bebekhediye etti. Kaya, çocukların sebze ile sağlıklı bir şekilde beslenmesi tavsiyesinde bulundu.
  Kaynak: ANADOLUHABER

  Editör: ALPASLAN DÜZGÜN  FACEBOOK YORUM
  Yorum

  DİĞER Bebek - Çocuk Haberleri

  ÇOK OKUNAN HABERLER
  SON YORUMLANANLAR
  FOTO GALERİ
  • Atatürk
   Atatürk
  • Fantastik
   Fantastik
  • Yurdum İnsanı
   Yurdum İnsanı
  • Bebişler
   Bebişler
  FOTO GALERİ
  VİDEO GALERİ
  • AFRİN'E SELAM OLSUN
   AFRİN'E SELAM OLSUN
  • TEZYEM KADAR OLAMADIM
   TEZYEM KADAR OLAMADIM
  • NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
   NİĞDE'DE YILANLARIN DANSI
  • CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
   CESEDİN YERİNİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN NİĞDE CEZAEVİNDEN KAÇTI
  • GÖRÜNMEZ KAZA
   GÖRÜNMEZ KAZA
  • SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
   SOKAK PATİLERİNE UZANAN KADIN ELİ
  VİDEO GALERİ
  YUKARI